یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط طیب طاهری دسته: مقالات
نمایش از 23 خرداد 1399 بازدید: 201

photo 2020 06 11 01 48 12

فایل روزنامه باختر

دودان:

دودان به عنوان یک روستای تاریخی با عقبه ی علمی فرهنگی هزار ساله در تمام کردستان بدون نمونه است؛ و گویا قرار شده تا دستخوش تحریف، تغییر و تبدیل گردد. گورستان قدیمی این روستا در برگیرنده ی تاریخی هزار ساله است که نباید زیر سایه ی بی توجهی های معمول و نادیده گرفتگیهای مرسوم تخریب گردد. پس به جهت ادای دین و شرح تاریخی روستای دودان چند صفحه از کتاب زیر چاپم تحت عنوان «پهلویان» را زودتر از موعد به دست عزیزان میسپارم تا شاید دلی به رحم آید و نه تنها تاریخی حذف نگردد، بلکه مورد ملاطفت و تفقد و توجه هم قرار بگیرد.

برای پرداختن به دودان باید از واژه ی کلان و بزرگتری تحت عنوان شهرزور شروع کنیم، زیرا دودان یکی از با اهمیت ترین شهرهای شهرزور است که متأسفانه به آن پرداخته نشده است.

googlefacebook

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly