یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط طیب طاهری دسته: کتاب‌ها
نمایش از 25 آبان 1399 بازدید: 796

32541654132

 

 

کتاب تاریخ و فلسفه ی سرانجام (شرحی بر نحله های فکری و اعتقادی کردستان) جامعترین و کاملترین پژوهش میدانی و کتابخانه ای، و  منطبق بر نسخ خطی کلامهای یارسان است که توسط پژوهشگر و نویسنده یارسانی طیب طاهری در سال 2009 به چاپ می رسد. این کتاب در کردستان عراق و در مرکز نشر و تحقیق مکریانی چاپ میشود و در همان سالهای نخست هزاران نسخه از آن زیراکس میگردد؛و توسط کتابخانه هایی چون کتابخانه مجلس شورای اسلامی... به نسخه دیجیتالی تبدیل میگردد تا دسترسی به آن برای دانشجویان و دانش پژوهان سهلتر گردد. این کتاب در همان سال نخست انتشار به زبان کردی سورانی برگرداننده میشود و به همراه فرهنگ لغات گورانی و چند دوره کلامی در یک جلد به چاپ میرسد، که در چاپ سوم به بعد این بخشها از هم جدا میشوند و هر کدام جداگانه به چاپ میرسد. این کتاب پس از انتشار دریچه ای نو در تحقیق و شناخت از یارسان به دست میدهد که سبب میگردد تا پس از آن پایان نامه های زیادی از روی آن نوشته شود و تحقیقات نوین و درخوری ارائه داده شود.

 

جهت دانلود فایل کتاب به لینک کانال تلگرامی انستیتیو فرهنگی یارسان مراجعه فرمایید 

 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly