یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط ترابعلی داداش زاده دسته: مطالب
نمایش از 08 شهریور 1392 بازدید: 1438

به نام نامی حضرت حق جلت عظمه

در طول تاریخ پیدایش عقاید اهل حق از بدو طلیعه خورشید تابناک اسلام به صورت سیری از قرن هفت به بعد یعنی ظهور حضرت سلطان صحاک علنی و آشکار گردیده، در صدر اسلام مریدان این عقیده را اصحاب سّر بعد از کشت و کشتار این جمعیت توسط خلفای اموی به اهل حق موسوم گردید. سبق اعتراضی به صورت خودکشی وجود نداشته ولی در تاریخ 1392 به علل عدم توجه بعضی از مسئولین این نظام الهی در دوران سی و چهار ساله نسبت به اجرای کامل قانون اساسی مخصوصاً اصول 22 و 23 و نشر چندین جلد کتاب مبنی بر هتاکی اهل حق از قسمت سلوک در تاریکی، اسطوره اهل حق، سرسپردگان و غیره توسط ناشرین مغرض و کاذب و جرایدی مانند روزنامه جمهوری اسلامی ، روزنامه ولایت و مجله زن روز.

اعمال زور بعضی از مسئولین نسبت به ملت مظلوم اهل حق عبارتند از:

1- سخنرانی امام جمعه ارومیه در نماز جمعه بر علیه اهل حق در سال 1361

2- نامه کمیته انقلاب اسلامی بزرگ آباد ارومیه به اعضای شورای اسلامی روستای قلعه جوق ارومیه در مورد معرفی چندین نفر از مردم آن روستا جهت معرفی به دایره زندان و یا تراشیدن شارب.

3- صدور حکم انفصال خدمت قاضی از مردم اهل حق با داشتن 14 سال سابقه قضاوت صرفاً به جرم داشتن عقاید اهل حق بودن.

4- تبعیض در استخدام کشوری و لشکری که فرزندان اهل حق را علناً رد کرده اند.

5- عدم اجازه معتمدین اهل حق در هیأت اجرایی انتخابات و سایر عرصه های اجتماعی و فرهنگی.

6- عدم رعایت حقوق شهروندی مردم اهل حق در تمامی مراحل، در تاریخ 1392 مرحومین سید حسن رضویان از استان همدان، نیک مرد طاهری از استان کرمانشاهان، محمد قنبری از استان قزوین که در تاریخ های مختلف با آتش زدن خود و خاتمه دادن بدین زندگی فلاکت بار اعتراض و داد مظلومیت خویش و هم عقیدگان خود را به مسئولین رده بالای این نظامی الهی و مردم جهان رسانیده اند. جهت جلوگیری از این گونه اتفاقات، تدابیر و راهکارهای لازم به شرح زیر می تواند از این اتفاقات جلوگیری نماید تا ادامه نداشته باشد.

الف) تحت پیگرد قانونی قرار دادن عامل یا عاملین زندان همدان.

ب) اقدام مسئولین جهت رعایت حقوق کامل شهروندی اهل حق، و تعقیب ناشرین کاذب کتب و مجلات هتاکین اهل حق از طریق دادگاه ویژه مطبوعات و قانون نشر اکاذب.

ج) رفع هر گونه تبعیض در عرصه سیاسی و فرهنگی مردم اهل حق و تساوی حقوق شهروندی اهل حق.

 

 

ترابعلی داداش زاده

 

 

googlefacebook

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly