یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: مطالب
نمایش از 18 خرداد 1394 بازدید: 1198

 

 

« به نام یزدان»

 

(پیام تبریک بنیاد دایره¬المعارف یارسان به ملّت کرد برای پیروزی در انتخابات پارلمانی ترکیه)

 

بنیاد دایره المعارف یارسان به مناسبت پیروزی حزب HDP در انتخابات پارلمانی ترکیه، پیام تبریک و شاد باش خود را آراسته ی جمیع کردهای چهارپارچه ی کردستان می کند؛ و این پیروزی را دقّ البابی برای آشتی، صلح، نوع دوستی و همبستگی قوم کرد و سایر اقوام همسایه در خاورمیانه می داند. امید است با این پیروزی- که برگ تازه ای از تاریخ برای رقم زدن سرنوشت چهارپارچه ی کردستان است- بتوان حرمت به انسانیت، حرمت به تکثر و فراهم آوردن شرایط برای سایر مذاهب همچون یارسان برای پرداختن به خود، رواج دموکراسی و نشر آزادی در این برهه از زمان توشیح تاریخ گردد. این پیروزی و افتخار آن مرهون شیر زنان و شیر مردان کردی است که برای فرهنگ و ریشه ی خود احترام قائل هستند و آن را به گرانمایه آقای عبدالله اوجالان تبریک عرض میکنیم.

 

 

 مدیر بنیاد دایره المعارف یارسان

طیب طاهری

 

googlefacebook

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly