یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: خواندنی ها
نمایش از 06 شهریور 1392 بازدید: 1824

shargh-newspa 

روزنامه شرق در شماره روز سه شنبه مورخه 4 مهر ماه 1391 در صفحه آخر این جریده، کاریکاتوری را به چاپ رساند که بطور غیرمستقیم موجب وهن ارزش های دفاع مقدس شد.

کاریکاتور مذکور ناخودآگاه خواننده را به یاد عکس های مشهور دفاع مقدس می اندازد که در آن رزمندگان اسلام در حال بستن سربندهای « یازهرا »، « یا حسین »، « یامهدی »برای یکدیگر هستند. این کاریکاتور رزمنده های جبهه را در حال بستن سربند بر روی چشم همدیگر نشان می دهد؛ کنایه از اینکه تصمیم و ایثارگری رزمندگان کورکورانه صورت گرفته است.

shargh-cartoon

این کاریکاتور اهانت آمیز با استقبال رسانه ها و شبکه های اجتماعی اپوزیسیون و ضدانقلاب همراه و بارها در فضای اینترنت بازنشر داده شد. اما آنچه باعث آزردگی بیشتر شد اینکه این روزنامه دوم خردادی این کاریکاتور را درست در هفته دفاع مقدس به چاپ رساند؛ هفته ای که ملت در تکاپوی پاسداشت از جان گذشتگی های جانبازان و شهدای 8 سال دفاع جانانه از خاک و دین شان هستند.

در پی درج این کاریکاتور، نمایندگان مجلس، اهالی رسانه، مسئولان دولتی، مراجع قضایی، تشکل‌های سیاسی و دانشجویی و حتی جمعی از بسیجیان و رزمندگان به این کاریکاتور واکنش نشان دادند و خواستار برخورد فوری و قاطع با عوامل انتشار این کاریکاتور شدند.

سپس هیئت نظارت بر مطبوعات ساعت 20:30 چهارشنبه به جلسه 90 دقیقه‌ای خود پایان داد و در نهایت اعلام کرد بر اساس بند 8 ماده 6 و تبصره ماده 12 قانون مطبوعات تصمیم به توقیف انتشار روزنامه شرق گرفته و پرونده آن به دادگاه مطبوعات ارسال شد.

در آخرین ساعات چهارشنبه ۵ مهر با رای هیات نظارت بر مطبوعات روزنامه شرق توقیف شد و برای مدیر مسئول روزنامه شرق نیز در شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه، قرار بازداشت صادر و پرونده این روزنامه به دادگاه ارسال شد.

خبرگزاری فارس نیز گزارش داد، هادی حیدری کاریکاتوریست روزنامه شرق نیز به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است.

خبرگزاری ایسنا در آخرین گزارش خود به نقل از محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مهدی رحمانیان خبر داده که مهدی روانه زندان اوین شده و برای مدیرمسئول روزنامه شرق قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی صادر شده است.

شایان ذکر است در پی این اقدام تعدادی از بسیجیان و رزمندگان سال‌های دفاع مقدس اعلام کردند که به دلیل این توهین، صبح روز پنجشنبه تجمعی را مقابل ساختمان روزنامه شرق برگزار می‌کنند اما با اعلام توقیف این روزنامه از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات، روابط عمومی انصار حزب‌الله اعلام کرد در پی اقدام به موقع و قاطع دستگاه قضایی در بازداشت مدیرمسئول روزنامه هتاک شرق و همچنین توقیف انتشار آن روزنامه توسط هیئت نظارت بر مطبوعات، انصارحزب الله ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته اعلام می‌دارد با توجه به برخورد صورت گرفته با بانیان این حرکت موهن، تجمع اعتراضی  لغو می شود.

نظرات   

 
+3 #2 محسن 1392-06-06 05:27
يا حق مدد. درج اين خبر از طرف مدير سايت مطمئنا بدون ربط با كاريكاتور روزنامه جام جم كه به يارساني توهين كرده نيست. دقيقا اين مطلب را مي خواهم بگويم كه در سرزميني كه قرار است با عدالت و بدون تبعيض و با حق محوري رفتار شود تمام آنچه كه وثيقه و بازداشت و توقيف ... براي اين روزنامه در نظر گرفته شده چرا براي جام جم و مدير مسئول بي كفايت آن در نظر گرفته نمي شود.
نقل قول
 
 
+2 #1 محسن 1392-06-06 04:36
ياحق مدد. بنده مطمئن هستم كه مدير سايت يارسان اين مطلب را به عمد در سايت قرار دادند تا بفهماند كه اگر قرار است عدالتي رعايت گردد و به حق رفتار شود چرا براي اين روزنامه قرار پنجاه میليوني و توقيف و بازداشت كاريكاتوريست و ... صادر مي گردد اما براي روزنامه جام جم و مدير مسئول بي كفايت آن چنين نيست.
نقل قول
 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly