یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 12 بهمن 1391 بازدید: 1681

s-m-k

 

با انتقاد از رواج پیامک های توهین آمیز و تمسخر آمیز در جامعه؛

 

دبیر کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای کرمانشاه و ایلام با انتقاد از رواج پیامک های توهین آمیز و تمسخر آمیز در جامعه، گفت: چرا نباید زیبایی، دوستی، نیکی، آشتی و مهربانی را با پیامک ها بگسترانیم؟

 

سید محمد اکبری در گفت و گو با خبرنگار سرویس حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در خصوص رواج پیامک های توهین آمیز و تمسخر آمیز در جامعه، اظهار داشت: تکنولوژی و امکانات ارتباطی علاوه بر ایجاد ارتباط و کاربردهای دیگر مانند آموزش، کسب درآمد و ... دارای یک جنبه ی مهم دیگر هستند و آن هم این است که کمک می کند بسیاری از جنبه های شخصیتی و فکری افراد آشکار شوند که نمونه ای از این امر را می توان در پیامک ها دید.

 

وی با طرح این سوال که؛ آیا ممکن است انسان نیک اندیشی پیامک های زشت، انسان ستیز، تنفرزا، اختلاف افکن یا تخریب کننده ی شخصیت فرد یا گروهی ارسال نماید؟، افزود: پاسخ بی گمان منفی است.

 

این وکیل پایه یک دادگستری، گفت: متأسفانه مدت هاست که دیده می شود از سیستم پیامک که می تواند دارای کاربردهای درست و انسانی باشد به بدترین نحو استفاده می شود و در نقاط مختلف کشور پیامک های بی محتوا و زشت به ویژه درباره ی نژادها و قوم های مختلف اصیل ایرانی هر روزه تداوم و گسترش می یابد.

 

اکبری تاکید کرد: هرچند که برخی از کنار این امر با توجیهاتی مانند نیاز به خنده و تفریح و توجیهات ناپذیرفتنی از این دست می گذرند اما به نظر من هیچ توجیهی در این خصوص پذیرفته نیست.

 

دبیر کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استانهای کرمانشاه و ایلام، خاطرنشان کرد: اگر کسی در پی تنوع و تفریح است باید راه درست آن را بیابد نه با واژه ها و جملات بی محتوا در انحطاط فرهنگی اعم از فکری، گفتاری، نوشتاری و تخریب وجهه ی مردم محلی با تنوع قومی و نژادی گام بردارد.

 

او همچنین به طرح چنین سوالاتی پرداخت: براستی اگر کسی به ما توهین کند چه واکنشی نشان می دهیم؟ چرا باید هر کدام از ما با فاصله گرفتن از پاکی و راستی و انسانیت به اهانت به همدیگر به هر دستاویزی بپردازیم؟

 

اکبری ادامه داد: چرا نباید زیبایی، دوستی، نیکی، آشتی، مهربانی را با همین پیامک ها بگسترانیم؟ و برای انحطاط فرهنگی و ایجاد فضای نامهربانانه و غیردوستانه هزینه کنیم؟

 

این کارشناس ارشد حقوق بین الملل اظهار داشت: من که هر موضوعی را از دید حقوق بشر می نگرم و با این محک هر چیزی را بررسی می کنم کاملاً باور دارم که چنین رفتاری هم مخالف حقوق بشر و هم برخلاف انسانیت، دوستی و راه راست است و البته هم معتقدم که اگر کسی بخواهد پیگیری کند از نظر حقوقی طبق قوانین داخلی نیز قابل پیگیری است.

 

وی در پایان چنین گفت: بیایید با هر نگاه، واژه، جمله و رفتاری عطر نیکی بپراکنیم تا همدیگر را در درخشش راستی، متانت، درستی و دوستی بنگریم و دوست بداریم.

 

 

 

 

 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly