یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 18 فروردين 1392 بازدید: 1590

 

 

 

 

 

 

برگزاری همایش "دو فصل یک پژوهش" با موضوع سید یعقوب ماهیدشتی

h-s-y-m
  همایش علمی - پژوهشی با موضوع " نقش سید یعقوب ماهیدشتی در ادبیات کردی" در کرمانشاه برگزار می گردد.

شهرام میرزایی دبیر این همایش در گفتگو با کردپرس در همین راستا اعلام کرد: متاسفانه منابع تحقیقاتی و آکادمیک در مورد مشاهیر ادب کرد بسیار ناچیز و اندک هستند تا حدی که برای یافتن مقاله یا کتابی در مورد این بزرگان دانش پژوه ما با مشکلات عدیده ایی روبروست، به همین خاطر برخود لازم دانستیم که برای حل این معضل و نیز افزودن مطالبی علمی به کتابخانه کردی اقدام به برگزاری همایشی با محوریت مشاهیر ادبیات کرد نماییم.

او در ادامه افزود: این همایش هر دو فصل یک بار با فراخوان مقاله در مورد یکی از مشاهیر کار خود را آغاز می کند و محقق و پژوهشگر در طول این نیمسال فرصت ارسال آثار خود را دارد که بعد از داوری و برگزیده شدن مقالات برتر، با حضور عده ایی از دوستداران و فرهیختگان علم و ادب در یک نشست تخصصی از آنان تقدیر به عمل می آید.

میرزایی در مورد برنامه کاری این پژهشس در سال 92 گفت: نیمسال اول پژوهش به سید یعقوب ماهیدشتی و نیمسال دوم به غلامرضاخان ارکوازی دیگر شاعر بلند پایه کرد اختصاص دارد و امید آنرا داریم که دانشجویان، اساتید دانشگاه ها و پژوهشگران عرصه ادبیات با حس تعهد و دلسوزی خود نسبت به ادبیات این سرزمین با انجام پژوهشی علمی و ارسال مقالات به این همایش یک گام هرچند کوچک در راستای رفع نیاز نسل امروز و فردای این دیار برداشته شود.

میرزایی در مورد مهلت ارسال مقالات و جوایز نفرات منتخب گفت: برای هر مقاله برگزیده از سوی هیئت داوران مبلغ 300000 (سیصد هزار تومان ) در نظر گرفته شده است و آخرین مهلت ارسال مطالب اول شهریوماه 1392 می باشد. همچنین مراسم پایانی همایش در اواخر نیمه دوم شهریورماه برگزار می گردد که در آن، نفرات برگزیده معرفی و جوائز مورد نظر اهداء می شود. البته باید این نکته را نیز بگویم که تمام مقالات رسیده به صورت کتاب چاپ و در دسترس عموم قرار می گیرد تا خدمتی باشد برای فرهنگ و ادب این مردمان.

او در ادامه گفت: ما برای دریافت مقالات هیچ محدودیتی را در نظر نگرفته ایم و محققین حتی می توانند پایان نامه های خود را در صورت مرتبط بود با موضوع مشاهیر در نظر گرفته شده به صورت چکیده به دبیرخانه همایش ایمیل کرده و در صورت پذیرش، فایل کامل آنرا بفرستند و در صورت برگزیده شدن این این پایان نامه ها، دبیرخانه اقدام به چاپ آن ها به صورت کتاب و توزیع آن می نماید. در واقع در بخش پایان نامه ها، هزینه چاپ پایان نامه به صورت کتاب به عنوان جایزه در نظر گرفته شده است. در این راستا جهت کسب اطلاعات بیشتر وبلاگی به آدرس http://sypha.blogfa.com  طراحی شده است که علاقمندان جهت مطالعه محورهای همایش و اخبار جدیدی در این زمینه به آن مراجعه نمایند همچنین این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ایمیل اختصاصی همایش می باشد که پژهشگران محترم مقالات یا چکیده پایان نامه خود را باید به این آدرس ایمیل کنند.

 

 

 

 

 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly