یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 27 ارديبهشت 1392 بازدید: 1549

sayed khial

 

«سیدخیال یادگاری» تنبورنواز مطرح منطقه گوران کرمانشاه که تاکنون ۱۰۵ مقام موسیقی کشور را به ثبت رسانده است، ۲۹ اردیبهشت‌ماه جاری در تهران به روی صحنه می‌رود.

 

 «سید خیال یادگاری» تنبور نواز و نوازنده نی مطرح منطقه گوران کرمانشاه با حضور در هشتمین جشنواره موسیقی نواحی بخش‌هایی از موسیقی مقامی این منطقه را اجرا خواهد کرد.

به گزارش فارس این نوازنده کرمانشاهی با بیش از 80 سال سن توانسته تا کنون 105 مقام موسیقی کشور را با همکاری «محمدرضا درویشی» و «بهمن کاظمی» ضبط کند. بازسازی مقام میرزا حسن خانی، مقام‌های مجنونی و سحرخوانی از مهمترین آثار هنری وی محسوب می‌شود.

یادگاری با وجود کهولت سن از بیماری هایپرپلازی رنج می‌برد و قادر نخواهد بود که اجرای صحنه‌ای زیادی داشته باشد. وی قرار است یکشنبه 29 اردیبهشت‌ماه جاری در اجرای صحنه‌ای سالن رودکی تهران به همراهی رسول زنگشاهی، شیخ مراد ترکمن و گروه شاهنامه خوانی کردی حضور یابد. به گزارش فارس، این هنرمند پیشکسوت کشورمان در هشتمین جشنواره موسیقی نواحی در تهران تقدیر می‌شود. «رسول زنگشاهی» از بلوچستان، «سهراب محمدی» از بجنورد، «عاشق حسن اسکندری» آذری، «ابوسعد زرگانی» عرب، «شیخ مراد» از ترکمن، «صمد حبیب» از گیلان-تالش و «علی شرفی» از بوشهر از دیگر هنرمندانی هستند که در هشتمین جشنواره موسیقی نواحی تجلیل می‌شوند.

هشتمین جشنواره «موسیقی نواحی» از  29 تا 31 اردیبهشت همزمان در تهران و کرمان برگزار می‌شود.

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly