یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 02 خرداد 1392 بازدید: 1415

tajlil

در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که شب گذشته در تالار وحدت تهران برگزار شد از هنرمندان موسیقی مقامی کردی تجلیل به عمل آمد.

به گزارش کردپرس در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که شب گذشته با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ حمید شاه‌آبادی معاونت هنری ارشاد،‌ و جمعی از هنرمندان موسیقی نواحی کشور در تالار وحدت برگزار شد از سید قدم یار حسینی نوازنده 120ساله تنبور و سیدخیال یادگاری از اساتید موسیقی مقامی تنبور در کنار دیگر اساتید تجلیل به عمل آمد.

در اختتامیه این جشنواره «سید قدم یار حسینی» به همراه «سید مبین میرزایی» تنبور نواز 10 ساله به هنرنمایی پرداختند که مورد توجه حاضرین قرار گرفت. در بخشی از این مراسم «بهمن کاظمی» هنرمند کرمانشاهی و از محققان و پژوهشگران عرصه موسیقی ایران که دبیری این دوره از جشنواره را بر عهده داشت به عنوان دبیر نهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی ایران معرفی و حکم دبیری خود را از وزیر ارشاد دریافت کرد.

گفنی است هشتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران  از 29 تا 31 اردیبهشت‌ماه همزمان در تهران و کرمان برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly