یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 07 خرداد 1392 بازدید: 1558

sedigh-kakavand-j

جدیدترین آلبوم رامین کاکاوند آهنگساز و نوازنده تنبور به خوانندگی صدیق تعریف خواننده معروف سنندجی که بر اساس موسیقی مقامی تنبور است به زودی منتشر می شود.

رامین کاکاوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران درباره این اثر گفت: در این آلبوم قطعاتی از موسیقی تنبور به آهنگسازی خودم و با صدای صدیق تعریف به چشم می خورد که هنوز به مرحله ضبط نرسیده است.

وی ادامه داد: من این آلبوم را بر اساس مقام ها و فواصل موسیقی تنبور آهنگسازی کرده ام در واقع آهنگسازی های من بر اساس موسیقی مقامی تنبور صورت گرفته است. همچنین در این اثر از اشعار شاعران کرد همچون سید صالح ماهی دشتی ، سید یعقوب ماهی دشتی و از مقام های مجنونی، غریبی، سحری و ... استفاده کرده ام.

این نوازنده تنبور با اشاره به انتخاب خواننده برای خواندن مقام‌های تنبور در این آلبوم گفت: صدیق تعریف اهل کردستان است و به تمامی این مقام‌ها آشناست بر این اساس و همچنین بواسطه شیوه آواز خوانی شان، برای این کار از ایشان دعوت کردم که در مقام خواننده در این کار بنده را همراهی کند.

کاکاوند اظهار داشت: این آلبوم که هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده ام شامل 8 قطعه است که یک بخش از آن آوازی و بخش دیگر شامل تصنیف است.

آهنگساز گروه موسیقی بیدل با اشاره به دیگر آلبوم در دست انتشار خود بیان داشت: این آلبوم که به زودی در بازار موسیقی منتشر می شود شامل 8 قطعه در دستگاه چهارگاه، نوا، اصفهان و ماهور بر اساس اشعاری از عطار، وحشی بافقی و حلاج است. همچنین یک قطعه کردی نیز با شعری از سید یعقوب ماهی دشتی در کنار دیگر قطعات قرار داده ام.

وی افزود: 4 قطعه از این مجموعه با ارکستر بزرگ و 4 قطعه دیگر با گروه تنبور ضبط شده است.

کاکاوند در خاتمه خاطر نشان کرد: این اثر هم اکنون مراحل ضبط را طی می کند و تلاشمان بر این است که تا اواسط تابستان در بازار موسیقی منتشر شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly