یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 29 خرداد 1392 بازدید: 1437

haidar kaki

 

حیدر کاکی با اظهار امیدواری نسبت به گشایش فضای موسیقایی کشور در دوران دولت جدید گفت: انتظار داریم اجازه فعالیت بیشتری به موسیقی مقامی و تنبور بدهند تا ما بتوانیم این فرهنگ موسیقایی را بیشتر معرفی کنیم.

 

این آهنگساز و نوازنده مطرح تنبور در ادامه اظهار داشت: امیدواریم دولت جدید به موسیقی مقامی و تنبور توجه ویژه داشته باشد زیرا ما هم بخشی از موسیقی ایرانی هستیم. اگر به این بخش از موسیقی توجه لازم نشود بی گمان روز به روز به سمت نابودی بیشتر خواهد رفت.
سرپرست و آهنگساز گروه تنبورنوازان لاوچ افزود: از مسئولین فرهنگی انتظار داریم که در آینده به پیشکسوتان موسیقی مقامی بهای بیشتری بدهند و از زحماتی که این عزیزان در دوران حیات خویش برای حفظ موسیقی این مملکت کشیده اند تجلیل شایسته ای به عمل آورند.
کاکی ادامه داد: یکی دیگر از خواسته جدی ما اجازه برگزاری کنسرت است. من طی سال های اخیر در شهرهای مختلفی مانند گرگان، کرج، تهران کنسرت برگزار کرده ام اما دوسال است هرچه تلاش می کنم نتئانسته ام مجوز برگزاری کنسرت در شهر کرمانشاه را دریافت کنم. چرا کسی مانند من نتواند در شهر خودش کنسرت برگزار کند.
وی همچنین با اشاره به اینکه طی این سال ها هنرمندان از حمایت های حداقلی نیز محروم بوده اند خاطر نشان کرد: با ادامه این روند مطمئنا هنرمندان ما توانایی انجام هیچ کاری را نخواهند داشت.

نظرات   

 
0 #1 سام 1392-06-06 21:20
سبیل هاش گلچینه
نقل قول
 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly