یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 12 مرداد 1392 بازدید: 2253

 f-k

 

فلک الدین کاکه یی، نویسنده و سیاستمدار نامدار کُرد عصر امروز مورخه 9 مرداد ماه 1392در اقلیم کردستان عراق در منطقه پیرمام به علت سکته مغزی بطور ناگهانی درگذشت.

فلک الدین سابیر حمود کاکه یی متولد سال 1943 میلادی از شهر کرکوک است که از نویسندگان، سیاستمداران و ادبای معروف کُرد به شمار می رفت. وی از نمایندگان دوره اول پارلمان اقلیم بود و در کابینه های سوم و پنجم حکومت اقلیم کردستان عراق سمت وزیر فرهنگ و اطلاعات را داشت و در این اواخر به عنوان مشاور مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق انجام وظیفه می کرد.

 

در همین راستا آقای طیب طاهری و جمعی از نویسندگان و محققین پیام تسلیت صادر کردند.

درگذشت این یار عزیز را به خانوده محترم ایشان و جامعه یارسان تسلیت عرض می نماییم.

 

نظرات   

 
+3 #1 shilan-dalaho.com 1392-05-13 14:20
در گذشت استاد و نویسنده کرد بخصوص یارسان مرحوم فلک الدین کاکه ای از بزرگ خاندان حضرت مصطفائی را به خانواده ایشان و مردم یارستان 4 اقلیم کردستان تسلیت عرض می کنم و خود را درغم اینم مرد بزرگ شریک میدانم .
" روحش شاد باد "
نقل قول
 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly