یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 16 مرداد 1392 بازدید: 2515

tomar-rahbar 

در پی اعتراض و خودسوزی جوانان یارسان نسبت به اجحاف، تبعیض و عدم توجه به موجودیت این قوم و همچنین در پی بیانیه های اولیه که بر سر مزار شهید نیکمرد طاهری و شهید حسن رضوی مبنی بر عنایت مقام معظم رهبری و حل و فصل نهایی مشکلات این جامعه توسط آن مقام محترم، طوماری به امضاء جمع کثیری از یاران جامعه یارسانی تنظیم و در مورخه 1392/5/12 توسط آقای طیب طاهری و تعدادی از یاران به بیت رهبری به جهت استمداد و دادخواهی تقدیم شد.

 

جامعه یارسانی عنایت عاجل را چشم انتظار است.

 

 

نظرات   

 
0 #6 shilan-dalaho.com 1392-06-02 15:18
مردم غیور و ایرانی الاصل یارسان خوب میدانید بعد از این همه ظلم و ستم از هر لحاظ بوسیله جمهوری اسلامی به ملت برزگ یارسان شده و این همه داد و داد خواهی بی نتجه بوده پس بهتر است (( همانطور حضرت تیمور در زندان برای رهایی از این همه ستم بی عدالتی به حضرت داود پناه برد شما نیز با اعتقاد پاک به حضرت داود پناه ببرید فقط تا مشکل ما خودش آنرا با لطفش حل کند . ))
نقل قول
 
 
+3 #5 داراب 1392-05-28 22:32
با درود خدمت ياران عزيز و بزرگوار. خواستم فقط چند نكته را در خصوص اين مطالب به عرض برسانم. ابتدا اينكه با احساسات اقدام و عمل نكنيم دوم اينكه اين احساسات را در رفتار و گفتار انعكاس ندهيم تا مبادا حرفي ناپخت ارائه داده شود. سوم اينكه حركت زيباست و مهم نيست كه اين حركت توسط چه كساني ساماندهي يا انجام مي شود مهم نفس عمل است كه ايجاد حركت مي كند و مي بايست شخص عامل را مورد احترام قرار بدهيم. و در آخر اينكه خدا از سلطان محمود بزرگتر است.
نقل قول
 
 
0 #4 shilan-dalaho.com 1392-05-27 19:45
دوستان این جمهوری اسلامی حکومتی مردمی نیست بعنواه یک شهروند مارا به رسمیت بشناسد و مردم یارسان را مانند دولت خود مختار عراق قبول داشته باشد بقول معروف بسی خیال واهی
چرا؟
938نفر شهید در راه آب وخاک ایران تقدیم داشته ایم
از این عده فقط 5 نفر خلبان بودند
280 نفر با درجه افسری از ستوانی تا سرهنگ تمام
396 نفر درجه دار از گروهبان تا استوار
بقیه سرباز وظیفه و بسیجی بوده اند .
اینها فقط در دفاع از میهن عزیز مان ایران جان خود را از دست داده اند
بیشتر از این عده ما جان باز اسیر داریم
در اثر بمباران شهرهای قصر شیرین " سرپل ذهاب اسلام آباد غرب " کرند و کرمانشاه عده ای زیاد از مردم یارسان شهید و مجروح شدند.
حتی عده ای زیاد از مردم یارسان در روستای بان زده نزدیک مرقد مطهر بابا یادگار بمباران شیمیایی شدند عده زیادی شهید شدند !
نقل قول
 
 
0 #3 سام کاکه یی 1392-05-21 02:55
نقل کردن پارسا:
به ریزگه ل
چیو تیوه نیم ئی تووماره ئمزا بکه یم؟
سپاس

به ریز گیان، سپاست ئه که م بو ئه وه ی که له گه ل یارسان هه مدردیت هه س
ئه م تووماره مانگی پیش ئمزا که راوه به تاکه ده ر خواستیگ، ته حویل مه قامات ئیران دریاوه
نقل قول
 
 
+3 #2 پارسا 1392-05-20 18:57
به ریزگه ل
چیو تیوه نیم ئی تووماره ئمزا بکه یم؟
سپاس
نقل قول
 
 
+3 #1 yary 1392-05-17 14:46
با سلام اگر ممکن است نام تعدادی از یارانی که آقای طیب طاهری را همراهی کرده اند ذکر کنید. متشکرم
نقل قول
 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly