یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 18 مهر 1392 بازدید: 1963

f-k

بزرگداشت مرحوم «فلک‌الدین کاکه‌یی«نویسنده، روزنامه‌نگار و روشنفکر کُرد، ساعت 5 بعدازظهر روز پنجشنبه 18 شهریور ماه در خانه اندیشمندان ایران در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، بزرگداشت مرحوم «فلک‌الدین کاکه‌یی» نویسنده، روزنامه‌نگار، روشنفکر، سیاستمدار و وزیر سابق فرهنگ و هنرحکومت اقلیم کردستان، با حضور اندیشمندان، متفکران، اساتید دانشگاهی، هنرمندان موسیقی و علاقمندان به فرهنگ، ادب و هنر و همچنین کردهای مقیم مرکز از استانهای کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان و آذربایجان غربی ساعت 5 بعدازظهر روز پنجشنبه 18 شهریورماه جاری در خانه اندیشمندان ایران واقع در تهران، خیابان دکتر نجات الهی، نبش خیابان ورشو برگزار می شود.

در این مراسم که مدیریت آن را دکتر «محمدعلی سلطانی» نویسنده و محقق برجسته کرمانشاهی برعهده دارد، تعدادی از اندیشمندان، متفکران و اساتید دانشگاههای تهران در مورد جایگاه و شخصیت مرحوم «فلک‌الدین کاکه‌یی» به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و در ادامه، گروههای برجسته موسیقی باستانی تنبور و همچنین موسیقی اصیل کُردی قطعات ماندگار این گونه موسیقی را اجرا خواهند کرد.

«فلک‌الدین کاکه‌یی» از نمایندگان دوره اول پارلمان اقلیم کردستان بود و در کابینه های سوم و پنجم حکومت اقلیم کردستان عراق سمت وزیر فرهنگ و هنر را برعهده داشت و بعد از آن نیز به عنوان مشاور «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق انجام وظیفه می کرد.

وی روز چهارشنبه 9 مردادماه سالجاری در سن 70 سالگی در منطقه پیرمام در اقلیم کردستان عراق به علت سکته مغزی دارفانی را وداع گفت. از این نویسنده و محقق سرشناس کُرد مقالات، کتب، ترجمه و ... به زبانهای کُردی و عربی برجای مانده است.

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly