یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 02 بهمن 1392 بازدید: 2200

The-Book-zeborپس از سالها چشم انتظاريِ يارسان و بزرگان اهل فن، چاپ زبور حقيقت به سرانجام رسيد. و هم اكنون در حال توزيع ميان يارسانيانِ علاقه‌مند در سراسر دنيا مي‌باشد.

واگذاري نسخ خطي و اجازه‌ي كار بر روي اين مجموعه از كلامهاي يارسان در سال 1389 توسط آقا سيد نصرالدين حيدري به نويسنده و پژوهشگر تواناي يارسان جناب آقاي طيب طاهري بود. و بر اساس آنچه كه مشهود و مشخص است، كار تطبيق نسخ، تصحيح و معناي واژه‌هاي مشكل اين كلامها در پاورقي به شكلي تخصصي انجام گرفته است.

اين مجموعه، كلامهاي دوره‌ي ظهور ذاتي آقا سيد براكه و سي و شش شاعر حقيقت به شكل كامل در قطع رحلي و 1197 صفحه مي‌باشد. يك مقدمه در خود دارد كه گويا مختصري است از تفسير و تأويلي مفصل‌تر تحت نام «مختصري از زبور حقيقت»، كه بنا به گفته‌ي آقاي طاهري در آينده‌اي نه چندان دور به چاپ خواهد رسيد. يك واژه‌نامه و تصاوير نسخ مورد مقابله نيز از ديگر موارد جاي داده شده در اين كتاب است.

بنا به گفته‌ي جناب طاهري نزديك به ده هزار ساعت براي اين كلامها وقت صرف شده است، كه جا دارد از ايشان قدرداني كرد. ياران گرامي و اهل فن در سراسر دنيا مي‌توانند براي تهيه‌ي اين كتاب به آدرس www.yaresan.com مراجعه بفرمايند و آن‌را مورد استفاده قرار دهند. هديه‌ي اين مجموعه توسط آقا سيد نصرالدين حيدري 50 هزار تومان در ايران ، در كردستان عراق 30 هزار دينار و در اروپا و ساير مناطق با هزينه‌ي پست تحويل به آدرس ارسالي 40 دلار مشخص شده است.

 

 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly