یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار اصلی
نمایش از 25 شهریور 1398 بازدید: 477

تحصیل پیروان ادیان دیگر در مدارس ممنوع شد ...

محسن حاجی میرزایی 8 روز پس از کسب تصدی وزارت آموزش و پروش

763900 746

در روز چهارشبنه در جلسه هیئت وزیران، درباره تحصیل دانش‌آموزان پیرو ادیان غیررسمی گفت:

 

«اگر دانش‌آموزان اظهار کنند که پیرو ادیان دیگری به‌جز ادیان رسمی کشور هستند

و این اقدام آنها به‌ نوعی تبلیغ محسوب شود،تحصیل آنها در مدارس ممنوع است».

--------------

 

سخنانی که کاملاً مغایر با اصول 23 ، 28 و 30 قانون اساسی جمهوری اسلامی است.

 

در ادامه

 

محمد قمی، عضو کمیسیون آموزش مجلس در مورد سخنان وزیر آموزش و پرورش مبنی بر این‌که تحصیل پیروان ادیان دیگر به جز ادیان رسمی کشور در مدارس ممنوع است، گفت: 

«اشاره وزیر آموزش و پرورش بر ادیان غیررسمی است؛ در کشور برخی فرقه‌ها، گروه‌ها و جریاناتی وجود دارد که برای جامعه مضر هستند و دولت مسئولیت یا موظف به این نیست که برای این گروه‌ها و فرقه‌ها امکانات تحصیلی و آموزشی فراهم کند».

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا سخنان وزیر آموزش و پرورش در تناقض با اصول قانونی اساسی نیست، گفت:

«طبیعتا سخنان وزیر آموزش و پرورش اشاره به ادیان غیررسمی دارد؛ از طرفی حتی دانش‌آموزانی که پیرو ادیان غیررسمی هستند، می‌توانند در فرم‌های ثبت‌نامی آن‌جا که خواسته‌اند به دین و مذهبشان اشاره شود، ننویسند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید».

 

پس پیروان «ادیان غیررسمی» چیزی در فرم ثبت‌نام ننویسند

 

googlefacebook

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly