یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار ویژه
نمایش از 10 فروردين 1392 بازدید: 1948

didar ostandar 2 

دیدار استاندار کرمانشاه با جامعه اهل حق

شنبه 10 فروردین1392

 

استاندار کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه اقوامی با وحدت و همدلی در کنار هم زندگی می کنند.

به گزارش خبرگزاري ايسنا، حجت اله دمياد در ديدار با جامعه اهل حق استان و جمعي از بزرگان اين قوم گفت: در استان كرمانشاه اقوام مختلفي زندگي مي كنند كه زيرپرچم نظام مقدس جمهوري اسلامي با وحدت و همدلي و همگامي خاصي راه اسلام و انقلاب اسلامي را جلو مي برند. وي همچنين تنوع و هم افزايي قومي در اين خطه از ايران اسلامي را به مثابه گلستان هميشه سبز ايران اسلامي عنوان كرد و گفت: از خداوند قادر متعال شاكرم كه توفيق خدمتگزاري خالصانه و خاضعانه را به اينجانب عطا نموده كه بتوانم در سايه عدالت مكتب امير مومنان علي (ع) كه مظهر و تجلي اراده حق تعالي در روي زمين است، خدمت صادقانه ارائه بنمايم. استاندار كرمانشاه در بخش ديگري از سخنان خود به شاخصه هاي انساني و ارزشمند نهفته در درون جامعه اهل حق استان اشاره كرد و گفت: به تعبير بنيانگذار انقلاب اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) كه فرموده اند اگر جامعه اهل حق حضرت علي (ع) را مظهر حق ميداند پس ما همه اهل حق هستيم و عليه باطل خواهيم جنگيد. دمياد همچنين به نقش با اقتدار و باصلابت قوم اهل حق در دوران نبرد حق عليه رژيم بعثي عراق اشاره كرد و خاطر نشان كرد: شك و ترديدي نيست كه قوم و مردم اهل حق منطقه با تشكيل گردان هاي ويژه و با حضور در مناطق صعب العبور غرب و شمال غربي كشور سلحشوريها و و ايثار گريها را در دوران دفاع مقدس خلق كردند. دمياد در ادامه سخنان خود با بيان اينكه با روي كار آمدن دولت خدمتگزار ثقل توجهات خدمت رساني به سمت مناطق محروم كشور گسترش پيدا كرد،افزود: از بدو مديريت دكتر احمدي نژاد تمامي خدمات در حوزه توسعه، آباداني، پيشرفت و بهداشت و همچنين توسعه علوم مختلف در جاي جاي ايران اسلامي شكوفاتر شد. وي همچنين تقويت سرمايه گذاري داخلي و خارجي و توسعه بيش از پيش بخش خصوصي در عمران و توسعه روز افزون منطقه را عاملي اثر گذار براي استفاده هرچه بهتر از ظرفيت هاي اقتصادي منطقه و استان بر شمرد. استاندار كرمانشاه در ادامه تقويت طرح توسعه كشاورزي و استفاده از تسهيلات اين طرح عظيم را مهم و گامي اثر بخش در راستاي افزايش توليدات كشاورزي عنوان كرد و گفت: اميدواريم كه استفاده بهينه از اين تسهيلات توسعه و بالندگي بيش از پيش بخش كشاورزي در استان را بدنبال داشته باشد.  دمياد در پايان ضمن استماع بيانات و خواسته هاي اين گروه از جامعه استان، يادآور شد: از مردم منطقه بويژه مردم شهرستان هاي دالاهو، قصرشيرين، سرپل ذهاب و گيلان غرب انتظار ميرود كه با توجه به ظرفيت هاي بالقوه موجود در زير بخش هاي توسعه اي و توليدي استان بويژه طرح توسعه كشاورزي نقش خود را در توسعه و بالندگي استان بيش از پيش افزايش دهند. در اين ديدار  بزرگان و ريش سفيدان قوم اهل حق استان و همچنين فتح اله حسيني نماينده مردم شهرستان هاي سرپل ذهاب، گيلان غرب و قصرشيرين در مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند.

 didar ostandar

didar ostandar 1

didar ostandar 3

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly