یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار ویژه
نمایش از 16 خرداد 1392 بازدید: 65735

sehne-berg 

ظهرامروز پیکر سوخته " نیکمرد طاهری " در شهرستان صحنه زیر سایه های دوربین ها و مامورین امنیتی، با شکوه و جلال تمام تشییع شد.

در پایان مراسم، بیانیه ایی از طرف جامعه یارسانی توسط آقای طیب طاهری قرائت شد همچنین تومار مربوط به امضاء یارسانیان در زیر بیانیه محفوظ می باشد. متن بیانیه بدین شرح است:

 

                                                     اول و آخر یار

 

ئه‌رجيهان ته‌نگ  بوَ،  ئه‌رجيهان ته‌نگ  بوَ                  سه‌راسه  جيهان  وه  پَــيمان ته‌نگ بوَ

پــه‌رچين  ده‌وران  پـرِ  دارو   ســه‌نگ   بوَ                   نيَزه‌و  ته‌وه‌رزين  غورِشت   جه‌نگ  بوَ

چوار حه‌لقه‌ی ده‌ورمان شير و په‌له‌نگ بوَ                    ئيژدها و ماران حه‌لقه شان ته‌نگ بوَ

هـــه‌ر   چی  ئه‌مر  توَ   باوه‌رمیَ     وه  جا                     ته‌رســـمان  نييه‌ن  پــــه‌ی   روَژ  داوا

 

باز قانون شکنی افرادی خاطی در سیستم حکومتی جمهوری اسلامی ایران ایجاد واقعه کرد، و این صحبتی تازه نیست تا ما شاهد نهایت اعتراض، یعنی خودسوزی حسن رضوی و اوضاع وخیم او در بیمارستان و نیز خود سوزی نیکمرد طاهری و به شهادت رسیدن وی باشیم. چراکه افرادی نامحترم ارزش و اعتبار قانون اساسی را زیر پا گذاشته و در اذهان عمومی آبروی نظام جمهوری اسلامی را از بین برده.

ما جامعه یارسانی از رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران تقاضا داریم تا در این خصوص دستور فرمایند که قضیه پیگیری شود و به غیرت و اصالت و انسانیت مردم اهل حق اذعان گردد، تا ما دیگر شاهد آن نباشیم که به اعتقادات یارسانی توهین شود. مردم جامعه یارسانی افرادی خشونت طلب نیستند و بر اساس آنچه که آرامش و حقیقت گفتمانی و دیالکتیک مربوط به آن است رفتار می کنند. پس از جامعه جهانی به ویژه نظام جمهوری اسلامی خواستاریم که بر اساس این آرامش و روحیه تسامه و تساهل سببی ایجاد گردد تا ما دیگر شاهد اینگونه فجایع نباشیم. در آخر ما یارسانیان مطالبات خود را از منظر حقوق بشری و انسانمداری اینگونه عنوان می کنیم:

        1.محاکمه اشخاص خاطی و به اشد مجازات رساندن اینان

        2.صدور بخشنامه به تمام ادارات و ارگان های دولتی مبنی بر احترام و به رسمیت شناختن اعتقادات یارسانی

        3.به رسمیت شناختن تفکر یارسانی و قائل بودن به حق شهروندی اقلیتهای مذهبی ایران به استناد اصل صریح قانون اساسی

 

 

 

sehne1

sehne2

sehne3

sehne5

sehne6

sehne7

sehne8

sehne9

 

نظرات   

 
+3 #2 شهریار 1392-03-25 11:48
به جرات افتخار می کنیم ک چنین دین و آیینی داریم که برای خواسته هامان سر می دهیم تمام مردم دنیا باید بدانند که ما مردمان بی ادعایی هستیم که برای نگه داشتن ارزشها و اعتقاداتمان همیشه آماده ایم سر دهیم و به این عزیزان شهید راه یار با سربلندی افتخار می کنیم روحتان شاد
نقل قول
 
 
+4 #1 مازندران كلاردشت 1392-03-18 07:52
نهايت تاسف وتاثر خود را از اين واقعه اعلام ميداريم اميدوارم روزي فرا رسد كه ما مردمان يارسان آزاد باشيم هتك حرمت رژيم نشان از ضعف آنان است .ياعلي
نقل قول
 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly