یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار ویژه
نمایش از 29 خرداد 1392 بازدید: 1909

 vejeh10

 در پی فداکار و جانبازی آقایان حسن رضوی و نیکمرد طاهری، شب گذشته مورخه 1392/3/28 یارسانیان مقیم کردستان عراق (کرکوک) مجلس بزرگداشتی برای این شهیدان راه یاری، در مکتب شباب وزارت روشنبیری با ارائه مقالات و اشعاری برگزار کردند.

آقایان سامی رفعت، صالح محمود و رجب حسین، متولیان و دستندرکاران این مراسم با همراهی هزاران نفر از یارسانیان کردستان عراق جهت همراهی، هم آوایی و ابرازهمدردی با سایر یارسانیان، این حرکت و رفتار اهانت آمیز و ضایع کردن حقوق یارسانی و عدم انعکاس دین یاری در قانون اساسی جمهوری اسلامی را محکوم کردند .

این مراسم توسط شبکه های تلویزیونی زاگرس و کرکوک پوشش خبری داده شده بود.

 

 

 

نظرات   

 
+5 #1 یار بهرام 1392-04-01 19:17
دست حق همراه تمام یارسان است
نقل قول
 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly