یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار ویژه
نمایش از 21 تیر 1392 بازدید: 68560

y12311 

خبر رسانی یارسان:

امروز جمعه 21 تیر ماه 1392 مصادف با چهلم شهید نیکمرد طاهری

برخلاف آنکه نیروهای انتظامی و اطلاعات که در نظر داشتند این مراسم به صورت جزئی و مختصر برگذار شود. اما با استقبال گسترده و حضور پرشور یاران از سراسر استان های یارسان نشین تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. تدابیر امنیتی به گونه ای بود که حتی اجازه گرفتن سالن برای حضار را نداده بودند.

مراسم با ارائه مقالات و سخنرانی تعدای از یاران و تنبور نوازی و کلام خوانی با شکوه و جلال به اتمام رسید. شایان ذکر است آقای محمد قبولی که از زنجان در این مراسم حضور پیدا کرده بود به ارائه مقاله پرداخت که در پایان مراسم توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت شد و تا بحال هیچ نشانی از ایشان یافته نشده است. در پی این حرکت نیروهای امنیتی، یارسانیان غیور جلوی اداره اطلاعات شهرستان صحنه تجمع و با ذکر کلام تا به این ساعت (23:50) تحصن نموده اند.

 

 

ادامه خبر:

 

از ساعت 21 مورخه 92/04/21 الی ساعت 3 صبح روز بعد جمعیتی بیش از هزار نفر در جلوی اداره اطلاعات شهرستان صحنه با ذکر کلام تجمع نمودند. سپس رئیس اطلاعات استان به میان جمعیت آمد و چند دقیقه ای صحبت نمود؛ مبنی بر اینکه این حرکت توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه صورت گرفته و هیچ ارتباطی با اطلاعات ندارد و با دعوت به آرامش قول داد که به سرعت موضوع را پیگیری و شخص بازداشت شده را آزاد نمایند و چنین نیز شد. همچنین از یارسانیان خواست با آرامش به خانه های خود برگردند. در ادامه با حضور 5-6 نفر به نمایندگی از یارسان جلسه ای را برگزار کردند.

ساعت 6 صبح بود  که آقای محمد قبولی را آزاد نمودند و با همراهی یاران به نزد خانواده شان برده شد.

40 1

40 2

40 3

40 4

40 5

 

نظرات   

 
+6 #4 یار بهرام 1392-04-26 15:56
در جواب آقای یاری :
آقای قبولی فقط به حقایق موجود در قرآن اشاره فرمود و سپس از بزرگان دین شیعه درخواست کرد که این حقایق را که خود شیعیان هم قبول دارند جامه عمل بپوشانند
نقل قول
 
 
+2 #3 yary 1392-04-23 16:48
روح مرحوم نیکمرد طاهری شاد.
خواستم بدانم آقای محمد قبولی در سخنرانی خود چه حرفی را زده که موجب بازداشت او شده است .اگر در باره احقاق حقوق یاری بوده که دیگران هم گفته اند پس لابد حرف سیاسی یا بو داری زده که موجب تحریک نیروهای امنیتی شده .
به نظر من اینگونه مراسمات که زیر ذره بین قرا اداره باید مدیریت بشه وهر کسی خواست حرف بزنه چهار چوب ها به او گوشزد بشه که با حرف زدن خود موجب در گیری ها ی بیخود و اتلاف وقت یاران نشه.
من اعتقاد دارم که باید در راه عقاید خود سر بدهیم و از مرگ نهراسیم اما هر اقدامی را باید از راه خود انجام دادو بیخود بی جهت عده ای را درگیر کردن درست نیست.
تعصبات بیجا و بی منطق گاهی اوقات به یاران صدمه می زند.
البته از عکس العمل آرام یاران و تجمع و کلامخوانی آن ها در مقابل اداره اطلاعات لذت بردم که این نشانه اتحاد ماست.
امیدوارم این حرکات موجب یکپارچگی یاران بشود.
نقل قول
 
 
+9 #2 یار بهرام 1392-04-22 16:35
اول آخر یار
بار دیگر و این بار در چهلم بزرگداشت شهید "نیکمرد طاهری" مردم یارسان با حضور یکپارجه و یکدل خود حماسه آفریدند حماسه ای که نشانگر اتحاد یارسان در دفاع از دین سلطان سحاکی بود نشانگر بیداری یارسان بود نشانگر عشق آنان به مولایشان بود نشانگر اتحادی بود که کرد و ترک و فارس و لر نمیشناسد و همه با هم و زیر سایه دین حقیقت در محل آرامگاه ظاهری "نیکمرد طاهری" جمع شدند تا پیام خود را به گوش جهانیان برسانند...
الله و ایوالله به این حضور یارسان...
نقل قول
 
 
+10 #1 یار بهرام 1392-04-22 08:09
یا حیدر مددی...
نقل قول
 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly