یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار ویژه
نمایش از 07 مرداد 1392 بازدید: 2468

دیروز در پی شهادت محمد قنبری متورسوارانی با لباس شخصی بیمارستان را تحت کنترل داشتند در ابتدا ماموران پلیس امنیت تهران از تحویل پیکر «محمد قنبری» به خانواده وی ممانعت به عمل آوردند.

تشیع جنازه محمد قنبری در روستای قره داش تحت تدابیر شدید امنیتی و تهدید خانواده‌ی وی و عدم هرگونه اطلاع رسانی در خصوص زمان و مکان خاکسپاری برگزار شد؛ محمد قنبری با اینکه وصیت کرده بود که با آداب و فرهنگ یاری به خاک سپرده شود اما نیروهای امنیتی با فشار بر روی خانواده وی به قصد خاکسپاری در ساعت های پایانی شب به دور از چشم همگان اقدام کرده که در دقایق واپسین عده ای از آگاهان یارسانی باخبر شده و ضمن اعتراض جنازه را از قبر بیرون کشیدند.

با این حال عده‌ای از یاران خود را به محل مربوطه رساندند. همچنین در این مراسم آقایان "سیاوش حیاتی" و "سید محمد اکبری" وکیل دادگستری با ایراد سخنرانی نسبت به سیاست‌های سرکوبگرانه و تبعیض آمیر حکومت بر علیه این مردم اعتراض کرده و اظهار داشتند اگر حکومت به خواسته‌ی آنان اعتنایی نکند این اعتراضات گسترده‌تر و فراگیر خواهد شد و تا احقاق حقوق پایمال شده خود از پا نخواهند نشست.

شاهدان عینی خبر داده‌اند که تعدادی از نیروهای لباس شخصی حاضر در محل قصد برهم زدن مراسم را داشتند که موفق به این امر نشدند.

 

Khaksepari-mg

Khaksepari-mg 1

Khaksepari-mg 2

Khaksepari-mg 3

Khaksepari-mg 4

Khaksepari-mg 5

Khaksepari-mg 6

Khaksepari-mg 7

Khaksepari-mg 8

Khaksepari-mg 9

Khaksepari-mg 10

Khaksepari-mg 11

نظرات   

 
+1 #4 بهرام 2 1392-11-16 20:30
اول اخریار
شهادت محمد قنبری و دو عزیز دیگر همانند سید خلیل نهال دین یاری را ابیاری کرده و مانند حضرت عالی قلندر که در هر دونی حضور داشته سر را به استانه حق تقدیم کرده و سرسپردگی واقعی را در عمل به دنیا نشان دادند.
نقل قول
 
 
0 #3 بنیامین 1392-06-10 18:43
نقل کردن یار بهرام:
سید خلیل عالی نژاد هم در راه دین یاری شهید شدند

یار بهرام ناراحت نشی ولی منم منظورت رو متوجه نشدم
نقل قول
 
 
+9 #2 یار بهرام 1392-05-15 19:41
سید خلیل عالی نژاد هم در راه دین یاری شهید شدند
نقل قول
 
 
-12 #1 shilan-dalaho.com 1392-05-13 14:34
با سلام
فوت خلیل عالی نژاد چه ربطی به شهادت این بزرگواران دارد ؟ ! ! !
نقل قول
 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly