یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار ویژه
نمایش از 16 مرداد 1392 بازدید: 62165

jamejam-1392-5-19-p20

 

 

یا فریادرس داود به فریاد برس

با کمال تاسف به اطلاع جامعه یارسانی می رسانیم: 

               روز یکشنبه 13 مرداد ماه 1392 روزنامه جام جم به توهین به شرط بنیامین "سبیل" پرداخت؛ که با ترسیم کاریکاتوری که نمایانگر کیومرث تمناک همان یار عزیز که در زندان همدان سبیل هایش را تراشیدند. باتوجه به کفاش بودن شغل ایشان نشان داده اند که با در دست داشتن سبیل های تراشیده خود، کفش ها را واکس میزند و تعدادی نیز پشت سر او به نوبت ایستاده اند.

« از خواب غفلت بیدار شویم »

فایل pdf روزنامه را از اینجا دریافت کنید.

jamejam-1392-5-19-p20-2

نظرات   

 
0 #10 yary 1392-06-05 13:00
با سلام خدمت جناب palavizh من هم مثل شما از این اهانت ها ناراحت هستم منظور من این است که چرا ما در این مقطع حساس شده ایم و در گذشته به برنامه هایی که به شارب اهانت میشد و از رسانه ملی پخش میگشت که به آن ها اشاره کرده ام بی تفاوت بودیم و حرفی نمی زدیم ایا این نشانه عادی شدن این امر نبوده و نیست؟
ما نباید سری را که در راه حق داده ایم بیهوده به هدر بدهیم بلکه به موقع باید این کار را کرد و تحریک کردن احساسات یاران در این مقطع درست نیست و مطالبات ما را به انحراف میکشاند .
در هر کاری صبر و شکیبایی خوب است. درست است که از دیر زمانی صبر کرده ایم اما در مقطع کنونی که می خواهیم به هدفمان برسیم صبر و شکیبابیی و قانون گرایی چاره ساز است. با تشکر
نقل قول
 
 
+1 #9 palavizh 1392-06-04 16:25
{یا حق} یاران از خواب غفلت بیدار شوید ای یار گرامی که نام کاربریت yaryاست چرا از کنار همه ی اتفاقات خیلی ساده میگذری اگر تاکنون به پدران ما ظلمو زور گفته اند حالا دیگر نوبت مااست که جلوگیری کنیم جنابعالی زمانی که متولد شدی سرت رابرای همچین روزی سپرده ای همانطور که سید خلیل ها،منصورها،نیکم ردهاو حسن ها سرسپرده اند پس به جای پشت گوش انداختن مشکلات به امید اینکه ما مورد منظور آنها نیستیم وتوهین به مقدسات ماامری طبیعی است برای تحقق هرچه بیشتر اهدافمان جان فدا کنیم و راه راستی را برای نسلی که ما پدران آنان خواهیم بود روشن کنیم تا آنان نیز حرف مارا تکرار نکنند و نگویند که از دیرباز به ما توهین شده و به این امر عادت کنند و به سرنوشت ما دچار شوند.
نقل قول
 
 
+2 #8 ناشناس 1392-06-03 19:18
نقل کردن یار بهرام:
ای کسانی که نامه امضا می کنید این شهیدان از یارسان نیستند از خواب غفلت بیدار شوید...
آقای ا . ا
آقای سید ن . ز
آقای ...
عجب امتحانی پس دادید به نظر خودتون نمره چند می گیرید؟!


یاحق یار بهرام ساکن کجایی؟چون دقیقا احساس میکنم منظورت کی ها هستن!!!
نقل قول
 
 
+1 #7 sahne 1392-06-01 21:55
afsos ke dar ın dıar tohın tavan nadarad
نقل قول
 
 
+3 #6 amin 1392-05-31 15:03
یاران اون عکسی که تو صفحه اصلی هست و دو نفر با هم مچ می اندازند منظورش چیه؟
نقل قول
 
 
+3 #5 داراب 1392-05-28 03:24
يا علي مدد خدمت تمام ياران عزيز خاصه جناب ياري كه نظر مباركشان را ارائه داده اند. البته بايد گفت كه در طي روزهاي پس از ارائه كاريكاتور نزديك به چند هزار تلفن به اين روزنامه شده و اگر جوابي غير اين موضوع ارائه مي دادند تعجب داشت . اينكه سه شهيد يارسان توسط شخصي كفاشي كه با تطميع به فكر كاسبي است و كفش راهي كه مي بايست توسط يك كاسب سيقل داده بشه نمي تواند بدون محاسبه باشد. قضيه خيلي مفصل تر است.
نقل قول
 
 
0 #4 yary 1392-05-27 14:47
قابل توجه یاران عزیز من با روزنامه جام جم تماس گرفتم و معنی و دلیل چاپ این کاریکاتور را با توجه به اتفاقات اخیر جویا شدم که مسئول مربوطه گفت این کاریکاتور سال قبل به روز نامه ارسال شده و اکنون نوبت چاپش رسیده و هیچ ارتباطی به اتفاقات اخیر نداردو با توجه به وضعیت اقصادی کشور و مشکل معیشتی مردم این کاریکاتور کشیده شده که مردم با سختی یک لقمه نان در می آورند. ودر ادامه گفت که ما هیچگاه قصد توهین و بی احترامی به هیچ کس یا گروه خاصی از اجتماع نداشته و نداریم و برای مردم اهل حق احترام زیادی قائلیم و همزمانی اتفاقات اخیر و چاپ این کاریکاتور یک اتفاق بوده و با قصد خاصی صورت نگرفته و بنده را وکیل کرد تا آنجایی که میتوانم این موضوع را برای سایرین توضیح بدهم و شفاف سازی کنم.
وظیفه منگفتن بود حال خود دانید.
نقل قول
 
 
+11 #3 یار بهرام 1392-05-19 12:27
ای کسانی که نامه امضا می کنید این شهیدان از یارسان نیستند از خواب غفلت بیدار شوید...
آقای ا . ا
آقای سید ن . ز
آقای ...
عجب امتحانی پس دادید به نظر خودتون نمره چند می گیرید؟!
نقل قول
 
 
+13 #2 یار بهرام 1392-05-17 21:09
هشدار:
بعضی افراد پست مایه و دشمن یارسان با توهین به مقدسات یارسان مانند آن کاریکاتوری که در روزنامه جام جم تاریخ 1392/5/13 چاپ شده ویا به هر نحو ممکن قصد بازی با احساسات جامعه یارسان را دارند تا کنترل اعمال خود را از دست بدهند و احیانا از روی عصبانیت دست به کاری ناشایست بزنند تا سوژه ای شود برای دشمنان که از آن بر علیه یارسان استفاده نمایند
از عموم یارسان خواهشمندم کلام و دفاتر یارسان را معیار عمل خود قرار دهند
یا حق...
نقل قول
 
 
+13 #1 yary 1392-05-17 14:43
این احمق ها فکر نمی کنند که با این کارها در کل به محاسن توهین می کنند . وقتی که با سبیل میشود واکس زد پس با ریش بهتر میتوان برقش انداخت .در کل این اهانت هم به ریش و هم به سبیل است
این برنامه ها و اهداف از زود شروع شده شما در برنامه فتیله می بینید که بازیگران همه سبیل های بزرگ می گذارند ویا در برنامه خنده بازار سبیل می گذارند و روسری سرشان می کنند و وهمه چیز را به مسخره می گیرند ویا در برنامه های تبلیغاتی و انیمیشنی رانندگان خلاف کار را با سبیل نشان می دهند و هم چنین در فیلم ها و سریال ها اغلب خلافکاران و قاچاقچیان و زور گیران با سبیل نمایش داده می شوند در عین حالی که برعکس تعداد زندانیان شارب دار (منظور اهل حق) در زندان ها بسیار کم و انگشت شمار است .
پس ای عزیزان این کارها از دیر زمانی است که شروع شده و ما عادت کرده ایم و باید طعنه بکشیم بگذار برای خود گناه بسازند تا این گناه موجب اضمحلالشان شود. در ضمن اگرمنظور این کاریکاتور فرد مذکوری است که اشاره کردید و مطمئنید در مورد اتفاقات اخیر است پس این بحث دیگری است و باید پیگیری شود.
نقل قول
 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly