یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: یادداشت ها
نمایش از 10 ارديبهشت 1392 بازدید: 59394

شهید سرلشکر خلبان یحیی شمشادیان

خلبان شهید سرلشكر یحیی شمشادیان
* تاریخ تولد: 1332 شمسی
* محل تولد: قصرشیرین
* تاریخ شهادت: 15/7/1361
* محل شهادت: سومار
* یگان: هوانیروز (كرمانشاه)
* محل دفن: كرمانشاه
در منطقه دلاور‌خیز غرب ایران (قصرشیرین) پا به عرصه وجود نهاد. تحصیلات ابتدایی و هنرستان را در همان شهر به پایان رساند و با دیپلم برق در سال 1352 در هوانیروز استخدام شد، پس از گذراندن دور‌ه‌های نظامی و زبان در تهران، جهت یادگیری پرواز بالگرد به دانشكده مركز آموزش هوانیروز اصفهان اعزام گردید. خلبان شمشادیان از تیزپروازانی بود كه ایمان به خدا و عشق به میهن اسلامی در تاروپودش ریشه دوانیده بود. او دوره‌های پراز با بالگرد جنگنده كبری و موشك تاو را با موفقیت پشت سرگذاشت و با درجه ستوان سومی به پایگاه هوانیروز كرمانشاه منتقل شد. عمر كوتاه و خدمت نظامی خلبان شمشادیان سرشار از ایمان و تعصب و خصایل اخلاقی برجسته است.
پروازهای متعدد تا قبل از جنگ در مناطق آشوب‌زده غرب و مبارزه با وطن‌فروشانی كه منطقه و زادگاهش را مورد تهاجم قرار داده بودند قابل ستایش می‌باشد. او از یاران شیرودی و كشوری و هادیان و دیگر خلبانان بیباكی بود كه تا پای جان و شهادت در مقابله با دشمنان داخلی و خارجی به مقابله پرداختند. شجاعت و پایمردی او در جبهه‌های سومار و سرپل ذهاب آنچنان برجسته بود كه 18 ماه ارشدیت درجه تشویق گردید. در عملیات‌های مسلم‌بن عقیل و فتح و میمك در حالیكه فرمانده تیم پروازی را برعهده داشت به همراهی دیگر اعضای تیمش موفق شد در ارتفاعات 402 و دیگر مناطق عملیاتی 13 تانك و شمار زیادی از نیروهای دشمن را منهدم و هلاك كند. آخرین ماموریت او در تاریخ 15/7/1361 همراه با یك تیم سه فروندی بالگرد در ارتفاع 402 منطقه سومار می‌باشد. او و تیمش در آن عملیات كه به منظور پشتیبانی نیروهای زمینی و مقابله با ضد حمله دشمن وارد عمل شده بودند موفق می‌شوند ضمن سركوب پاتك، تلفات و خسارات سنگینی به دشمن وارد كنند. در آن عملیات خلبان شمشادیان و همپروازش خلبان واعظی در ساعت 30/15 بعدازظهر پس از ساعت‌ها مبارزه در ارتفاع 402 هدف گلوله مستقیم تانك قرار می‌گیرند و سقوط می‌كنند. در آن سقوط، خلبان شمشادیان كه یك پایش قطع شده بود بلافاصله شهید و خلبان واعظی جانباز می‌شود.
خلبان شمشادیان با درجه سرلشگری در آمار شهدای هوانیروز و جنگ منظور شده و مزارش در گلستان شهدای كرمانشاه می‌باشد.

نظرات   

 
0 #1 کاظم عظیمی 1392-04-23 14:48
یا علی مدد.مطالب در جهت راستای دین یاری و بدون سیاسی کاری و فقط صداقت امری بسیار پسندیده است .مولایارتان
نقل قول
 

    5google plus   3 youtube   2 instagram   4 telegram 

       1twitter    facebook   rss     

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly