یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: اخبار ویژه
نمایش از 29 خرداد 1392 بازدید: 1537

 vejeh10

 در پی فداکار و جانبازی آقایان حسن رضوی و نیکمرد طاهری، شب گذشته مورخه 1392/3/28 یارسانیان مقیم کردستان عراق (کرکوک) مجلس بزرگداشتی برای این شهیدان راه یاری، در مکتب شباب وزارت روشنبیری با ارائه مقالات و اشعاری برگزار کردند.

آقایان سامی رفعت، صالح محمود و رجب حسین، متولیان و دستندرکاران این مراسم با همراهی هزاران نفر از یارسانیان کردستان عراق جهت همراهی، هم آوایی و ابرازهمدردی با سایر یارسانیان، این حرکت و رفتار اهانت آمیز و ضایع کردن حقوق یارسانی و عدم انعکاس دین یاری در قانون اساسی جمهوری اسلامی را محکوم کردند .

این مراسم توسط شبکه های تلویزیونی زاگرس و کرکوک پوشش خبری داده شده بود.

 

 

 

نظرات   

 
+5 #1 یار بهرام 1392-04-01 19:17
دست حق همراه تمام یارسان است
نقل قول
 

ورود به سایت

googlefacebook

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

Real Time Web Analytics Clicky


برای حمایت از ما امتیاز دهید
یارسان در راستای اعتلای فرهنگ یاری GNU/GPL کار می کند.