یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

 

 

نوشته شده توسط مدیر سایت دسته: یادداشت ها
نمایش از 10 ارديبهشت 1392 بازدید: 58651

شهید سرلشکر خلبان یحیی شمشادیان

خلبان شهید سرلشكر یحیی شمشادیان
* تاریخ تولد: 1332 شمسی
* محل تولد: قصرشیرین
* تاریخ شهادت: 15/7/1361
* محل شهادت: سومار
* یگان: هوانیروز (كرمانشاه)
* محل دفن: كرمانشاه
در منطقه دلاور‌خیز غرب ایران (قصرشیرین) پا به عرصه وجود نهاد. تحصیلات ابتدایی و هنرستان را در همان شهر به پایان رساند و با دیپلم برق در سال 1352 در هوانیروز استخدام شد، پس از گذراندن دور‌ه‌های نظامی و زبان در تهران، جهت یادگیری پرواز بالگرد به دانشكده مركز آموزش هوانیروز اصفهان اعزام گردید. خلبان شمشادیان از تیزپروازانی بود كه ایمان به خدا و عشق به میهن اسلامی در تاروپودش ریشه دوانیده بود. او دوره‌های پراز با بالگرد جنگنده كبری و موشك تاو را با موفقیت پشت سرگذاشت و با درجه ستوان سومی به پایگاه هوانیروز كرمانشاه منتقل شد. عمر كوتاه و خدمت نظامی خلبان شمشادیان سرشار از ایمان و تعصب و خصایل اخلاقی برجسته است.
پروازهای متعدد تا قبل از جنگ در مناطق آشوب‌زده غرب و مبارزه با وطن‌فروشانی كه منطقه و زادگاهش را مورد تهاجم قرار داده بودند قابل ستایش می‌باشد. او از یاران شیرودی و كشوری و هادیان و دیگر خلبانان بیباكی بود كه تا پای جان و شهادت در مقابله با دشمنان داخلی و خارجی به مقابله پرداختند. شجاعت و پایمردی او در جبهه‌های سومار و سرپل ذهاب آنچنان برجسته بود كه 18 ماه ارشدیت درجه تشویق گردید. در عملیات‌های مسلم‌بن عقیل و فتح و میمك در حالیكه فرمانده تیم پروازی را برعهده داشت به همراهی دیگر اعضای تیمش موفق شد در ارتفاعات 402 و دیگر مناطق عملیاتی 13 تانك و شمار زیادی از نیروهای دشمن را منهدم و هلاك كند. آخرین ماموریت او در تاریخ 15/7/1361 همراه با یك تیم سه فروندی بالگرد در ارتفاع 402 منطقه سومار می‌باشد. او و تیمش در آن عملیات كه به منظور پشتیبانی نیروهای زمینی و مقابله با ضد حمله دشمن وارد عمل شده بودند موفق می‌شوند ضمن سركوب پاتك، تلفات و خسارات سنگینی به دشمن وارد كنند. در آن عملیات خلبان شمشادیان و همپروازش خلبان واعظی در ساعت 30/15 بعدازظهر پس از ساعت‌ها مبارزه در ارتفاع 402 هدف گلوله مستقیم تانك قرار می‌گیرند و سقوط می‌كنند. در آن سقوط، خلبان شمشادیان كه یك پایش قطع شده بود بلافاصله شهید و خلبان واعظی جانباز می‌شود.
خلبان شمشادیان با درجه سرلشگری در آمار شهدای هوانیروز و جنگ منظور شده و مزارش در گلستان شهدای كرمانشاه می‌باشد.

نظرات   

 
0 #1 کاظم عظیمی 1392-04-23 14:48
یا علی مدد.مطالب در جهت راستای دین یاری و بدون سیاسی کاری و فقط صداقت امری بسیار پسندیده است .مولایارتان
نقل قول
 

ورود به سایت

googlefacebook

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

Real Time Web Analytics Clicky


برای حمایت از ما امتیاز دهید
یارسان در راستای اعتلای فرهنگ یاری GNU/GPL کار می کند.